Współpraca Polsko - Niemiecka

Espoto- multimedialna gra miejska w Instytucie Goethego w Krakowie

Napisał(a): Administrator (lo3) dnia 13-01-2019
Współpraca Polsko - Niemiecka >>

Dzięki stałej współpracy naszej szkoły z Instytutem Goethego w Krakowie, uczniowie LO wzięli udział w multimedialnej grze miejskiej Der Goethe- Code. 

19 grudnia 2018 roku, mimo mroĹşnej pogody, z wielkim zaangaĹźowaniem rozwiązywali zadania podzielone na trzy etapy i stopnie trudności. 

Gra, stworzona na podstawie aplikacji GPS, polegała na przechodzeniu kolejnych poziomów, po udzieleniu prawidłowej odpowiedzi, i przemieszczaniu się po Starym Mieście zgodnie z kolejnymi wskazówkami. Zadania w języku niemieckim dotyczyły m.in. ciekawostek z Ĺźycia Goethego czy elementów architektonicznych.

Uczniowie mogli zweryfikować swoją wiedzę i umiejętności  z zakresu języka obcego i szeroko rozumianego uczestnictwa w kulturze. Wykazali się równieĹź świetną orientacją w terenie, refleksem i współpracą w grupie przy rozwiązywaniu zagadek logicznych, gier słownych i zadań skojarzeniowych.

Dodatkową atrakcją po kilkugodzinnych zmaganiach był udział w wieczornym spektaklu w teatrze Bagatela. 

Sztuka Michaela Frayna Czego nie widać pozwoliła spojrzeć na teatr i pracę aktorów z nieco innej perspektywy. Pod płaszczykiem atrakcyjnej i dowcipnej zabawy został przedstawiony specyficzny świat artystów, których intrygi, pasje i relacje widz mógł prześledzić od kulis.
Ekspresja sceniczna aktorów i dynamika zdarzeń zasługują na wielkie uznanie!

Danuta Mazur 
Agnieszka Roczniak

 

Edytowano: 16-01-2019 o 19:26

Wstecz