Współpraca Polsko - Niemiecka

XIII Polsko- Niemiecko- Ukraińska Konferencja Pedagogiczna

Napisał(a): Administrator (lo3) dnia 29-04-2019
Współpraca Polsko - Niemiecka >>

z udziałem nauczycieli naszej szkoły

Spotkanie nauczycieli z Kraju Saary, Podkarpacia i Ukrainy, zorganizowane w Otzenhausen w dniach 20-24 marca 2019 roku, zainaugurowało uroczyste obchody jubileuszu 10- lecia partnerstwa Kraju Saary i Województwa Podkarpackiego.

Współpraca, do której włączyła się równieĹź nasza szkoła, została zapoczątkowana porozumieniem podpisanym podczas Tygodnia Europejskiego przez ówczesnego premiera Kraju Saary Petera Müllera oraz Marszałka Województwa Podkarpackiego Zygmunta Cholewińskiego w maju 2009 roku.

Ostatnia dekada partnerstwa regionów to liczne inicjatywy i projekty edukacyjne, skierowane do  uczniów szkół  oraz ich środowisk rodzinnych, lokalnych  i społecznych.

Osiągnięcia w tym zakresie, doświadczenia i nowe wyzwania były przedmiotem refleksji i dyskusji podczas konferencji z udziałem przedstawicieli władz, nauczycieli i gości z regionów partnerskich. 
Szczególną uwagę zwrócono na europejski wymiar w edukacji i wymianie szkolnej oraz znaczenie Europy w świecie uczniów w odniesieniu do aktualnych zagroĹźeń i nowych wyzwań.

W tym kontekście  współpraca  naszego liceum i Hochwald- Gymnasium Wadern, z  siedmioletniej  perspektywy wymiany partnerskiej, przynosi niepodwaĹźalne wartości. 

Agnieszka Roczniak

 

Edytowano: 19-02-2023 o 13:52

Wstecz