Bieszczadzkie ścieżki fizyczno - chemiczne

Projekt adresowany jest do uczniów klas III gimnazjum oraz klas I szkół licealnych z Gminy Ustrzyki Dolne i powiatu bieszczadzkiego. Głównym załoĹźeniem jest podniesienie kompetencji z zakresu chemii i fizyki uczestników projektu. Kompetencje te obejmują: uĹźywanie języka oraz stosowanie pojęć typowych dla chemii i fizyki, budowanie modeli związków chemicznych, projektowanie i przeprowadzanie doświadczeń, tworzenie strategii rozwiązywania problemów. Proponowana tematyka zajęć prowadzonych przez nauczycieli chemii i fizyki z Liceum oraz wycieczki naukowe przyczynią się do rozwoju jak i ukierunkowania zainteresowań uczniów oraz poszerzanie ich horyzontów wiedzy.

 

Miejsce: Zespół Szkół Licealnych w Ustrzykach Dolnych (sala 32)

Termin: w wybraną sobotę miesiąca (szczegółowy harmonogram zostanie podany na stronie internetowej Liceum oraz przesłany drogą elektroniczną do szkół)

Czas: godziny zajęć: grupa pierwsza 8.30 – 10.00, grupa druga 10.15 – 11.45 (zajęcia dla dwóch grup po 15 osób)

Forma: wykłady, laboratoria, konkursy, wycieczka

Tematyka m.in. Tajemnice światła. Od budowy atomu do świata kryminalistyki. Magia płynów. Chemiczne mole.  Podstawy analityki.

Zgłoszenia: drogą elektroniczną na adres anna.brzezianska@wp.pl – wysłać kartę zgłoszenia do 21.10.2016 ( na pierwsze zajęcia naleĹźy przynieść  wypełnioną kartę zgłoszenia)

 

Uczniowie zostali podzielenie na dwie grupy:
grupa 1 - uczniowie z Zespołu Szkół Publicznych nr 2 w Ustrzykach Dolnych
grupa 2 - uczniowie z Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Ustrzykach Dolnych, z Zespołu Szkół Publicznych w Ropience oraz uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego w Ustrzykach Dolnych.

Harmonogram zajęć grupa 1 
Harmonogram zajęć grupa 2

Karty zgłoszenia dostępne będą w sekretariatach szkół oraz na stronie internetowej  Zespołu Szkół Licealnych w Ustrzykach Dolnych pod adresem: lo_ustrzyki.edu.pl

Karta zgłoszeń

Fotorelacja z zajęć:

 Pierwsze zajęcia
 Drugie zajęcia
  Trzecie zajęcia
 Czwarte zajecia
 Piąte zajecia

Serdecznie zapraszamy